תפריט צור קשר טלפון

הדברת יתושים

הדברת יתושים מה צריך לדעת

מאמר זה עוסק בהדברת יתושים המקובלת (הריגה) אך אנו רוצים לפני הכל להציג לכם פיתרון פשוט, קל והרבה יותר יעיל וזול לאורך תקופה.

רשת יתושים

ארגון הבריאות העולמי, כמו גם משרד הבריאות בארץ, מזהירים מפני המחלות המועברות על ידי יתושים ולכן ישנו חשיבות גדולה להדברת יתושים. ברשימת המחלות המועברות על ידי יתושים אנו יכולים להזכיר את הזיקה, מלריה, דנגיי, צ‘יקונגוניה, קדחת הנילוס המערבי ואחרות. לא כולן התגלו בישראל, אך בארגון הבריאות העולמי מודאגים מהתפשטות המחלות המועברות על ידי יתושים - כיום אנו רואים מחלות שפעם היו אנדמיות לאזורים גאוגרפיים מוגבלים, מגיעות למקומות חדשים ומתפשטות בעולם.

הדברת יתושים הייתה אחת מהמשימות הגדולות של הציוניות. בימי קום המדינה מחלת המלריה הייתה אחת הסכנות הגדולות, והדברת יתושי האנופלס המעבירים אותה הייתה משימה לאומית שהושגה בהצלחה. אך הדברת יתושים נשארה רלוונטית, ישנם עוד זני יתושים רבים הגורמים למחלות ומטרד.

צרו קשר

כיצד מתבצעת הדברת יתושים

הדברת יתושים נעשית גם על ידי רשויות המופקדות על הנושא ונדרשות להבטיח את בריאות הציבור, אך גם על ידי אנשים פרטיים הסובלים מבעיה של יתושים בשטחם. בדרך כלל בעלי בתים פרטיים הסובלים מריבוי יתושים בסביבת המגורים.

הדברת היתושים נעשית בשלושה מישורים שונים, זאת על מנת לתת מענה מקיף לבעיה:

  1. מניעת דגירת יתושים - היתושים כידוע נזקים למקורות מים בהם הם מטילים את ביציהם. אנו רוצים למנוע את דגירת היתושים אשר יכולה להתרחש בכל מקום עם מים עומדים. אלו יכולות להיות שלוליות חורף, מקווי מים ואפילו צמיג רכב ישן הזרוק בשטח ובשוליו מצטברים מים. כבר עכשיו כל אחד יכול לצאת לגינתו ולוודא שאין מים עומדים בהם דוגרים יתושים, אפילו בתחתיות העציץ במרפסת תוכלו למצוא דגירת יתושים.
  2. הדברת יתושים בעלי כנף - פעולות הדברה אלו מתמקדות ביתושים בשלב הבוגר של חייהם, כלומר כאשר הם מעופפים. כך אנו יכולים להיפטר מהם וגם למנוע את התרבותם. פעולות הדברה אלו נעשות באמצעות חומרים כימיים. למשל ניתן לעשות זאת בשיטת הערפול. הדברה זאת יש לעשות בשעות הפעילות של היתושים.
  3. הדברת רימות היתושים - שיטות הדברה אלו נועדו לטיפול במקווי מים. ישנן שיטות שונות לבצע אותן, אך אלו אינן שיטות ההדברה עבור בתים פרטיים. אלו הן פעולות הדברת יתושים המבוצעות על ידי רשויות מוסמכות. ניתן לעשות זאת באמצעים כימיים, אך איננו רוצים להרעיל את מקווי המים. לכן כיום נהוג להשתמש בשיטות של הדברה ביולוגית, כמו למשל שימוש בדגים וחסרי חוליות הניזונים מרימות היתושים. כמו למשל באמצעות דג הגמבוזיה, שאולי מוכר גם למגדלי דגי נוי.

ישנן גם שיטות חדשות המיושמות בעולם והן נועדו לפגוע בפוריות היתושים.

הדברת יתושים בבית

אם אתם סובלים מבעית יתושים בבית, ניתן לפנות לחברות הדברה. שיטות ההדברה הביתיות מתמקדות במניעת דגירת היתושים וחיסול היתושים הבוגרים באמצעות ריסוס. כמו כן מומלץ להשתמש ברשתות נגד יתושים, פתרון יעיל וידידותי לסביבה, המונע את כניסת היתושים לביתכם.

למעלה
ווצאפ