תפריט צור קשר טלפון

מה מרחיק יתושים

לפני שנדבר על מה מרחיק יתושים, בואו נדבר על מה מושך יתושים. יתושים זקוקים למקווי מים ולכן בקרבת מקווי מים, אפילו הקטנים ביותר תמצאו כמויות גדולות של יתושים. נקבות היתושים מטילות במים את ביציהן. וכאשר אלו בוקעות יוצאות מתוכן רימות אשר בהמשך הופכות ליתוש בוגר. לכן הצעד הראשון בהתמודדות עם יתושים הוא ניקוז וניקיון על מנת להסיר כל מפגע של מים עומדים.

היכן ניתן למצוא מים עומדים בקרבת הבית? אפילו כמויות קטנות של מים יכולות להיות מקום בו מתרבים היתושים. אדניות לא מנוקזות ותחתיות של עציצים הם מקומות אידאליים. אך כל גינה שבה ישנם חפצים הגורמים להצטברות מים, אלו יכולים להיות מקום בו מתרבים היתושים. זה יכול להיות צעצוע של הילד שנשאר בגינה, או אפילו על הכיסוי של רהיטי הגינה. חשוב מאוד שתדאגו לנקות כל מפגע שכזה. זה יכול לסייע להפחית את כמות היתושים באופן משמעותי. אנו מקווים גם שהשכנים שלכם פועלים באופן דומה.

אם נבין מה מושך יתושים, נוכל להשתמש בזה בתור נשק נגדם. בנוסף למים עומדים, יתושים נמשכים גם לפחמן דו חמצני. לפי הפחמן הדו חמצני הם מאתרים את קרבנותיהם. לכן ניתן לבנות מלכודות הפולטות פחמן דו חמצני ומושכות את היתושים אל תוך המלכודות. עד כמה זה יעיל איננו יודעים, אך סרטוני יוטיוב רבים מראים כיצד לעשות זאת.

אם תרצו לנסות קחו בקבוק שתייה של ליטר וחצי. חתכו את השליש העליון של הבקבוק. מלאו את החצי התחתון במים, חצי כוס סוכר ושתי כפות שמרים יבשים. את חלקו העליון של הבקבוק הניחו בצורה הפוכה (צורך משפך). היתושים ימשכו לפחמן הדו חמצני אותו פולטים השמרים ויכנסו דרך הפתח העליון, אך הם אינם יכולים לצאת מהבקבוק.

דברים שמרחיקים יתושים

ישנם צמחים רבים המכילים שמנים אתרים המשמשים כדוחי יתושים טבעיים. מומלץ מאוד לשלב את הצמחים הללו בגינה ואפילו בעציצי המרפסת. הם כמובן לא יספקו לכם הגנה מושלמת, אך הם יהפכו את הגינה שלכם למקום פחות אטרקטיבי עבור היתושים. מייד נזכיר חלק מהצמחים שבהם ניתן להשתמש. אלו הם צמחים מוכרים ושכיחים, רבים מהם משמשים בצמחי תבלין. כך שתוכלו ליהנות מהם במובנים רבים.

בין הצמחים שתוכלו להשתמש בהם ניתן להזכיר פלקטרנתוס, צמח נוי בעל פריחה יפה. גרניום לימוני המשמש גם כאחד הרכיבים ברבים מדוחי היתושים הטבעים. בזיליקום שיכול לא רק להרחיק יתושים, אלא להעשיר את טעם התבשילים. כמו כן גם נענע, עשב לימון, שום, רוזמרין, טימין, מליסה וקורנית יכולים לעזור.

עוד אמצעי להרחקת יתושים הוא מאוורר, דבר שאולי בכל מקרה תשתמשו בו בימי הקיץ החמים. יתושים אינם אוהבים רוחות, הם לא יכולים לשלוט על מעופם תחת הרוח. ולכן מאוורר המזרים אוויר במהירות אינו מאפשר ליתושים להתקרב אליכם. מאוורר יעיף את היתושים לכל הרוחות.

למעלה
ווצאפ